Dlaczego warto masować twarz?

Chodzisz na siłownię, biegasz, regularnie ćwiczysz, by utrzymać ciało w dobrej kondycji. Twoje mięśnie są sprężyste i napięte, a cała sylwetka wydaje się młodsza. Dokładnie tak sami jest z mięśniami twarzy. Często zapominamy, że wygląd naszej skóry zależy od prawidłowego napięcia mięśni, które się pod nią znajdują. W tym właśnie pomoże Ci masaż twarzy.

Jak masaż twarzy wpływa na skórę?

Oprócz odprężenia i relaksu masowanie twarzy przynosi szereg innych korzyści. Pozytywnie wpływa zarówno na mięśnie mimiczne, jak i na stan skóry.

  1. Masaż twarzy poprawia mikrokrążenie. Dzięki temu do tkanek dostarczane są substancje odżywcze i tlen, a usuwane toksyny i zbędne produkty przemiany materii.
  2. Masaż twarzy wpływa na elastyczność skóry. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, a tym samym ujędrnia skórę, poprawia jej sprężystość i zapobiega wiotczeniu.
  3. Masaż twarzy zmniejsza obrzęk. Pobudzając przepływ limfy, pozbywamy się zastojów i obrzęków, a skóra wygląda na wypoczętą.
  4. Masaż twarzy podnosi owal twarzy. Poprawia napięcie mięśni w miejscu ich opadania i zmniejsza tam, gdzie są zbyt spięte.
  5. Masaż twarzy oczyszcza skórę. Regularnie masując twarz pozbywamy się zalegającego martwego naskórka i odblokowujemy pory.
  6. Masaż twarzy niweluje bóle głowy. Rozluźniając mięśnie, masaż wpływa na redukcję napięciowych bóli głowy i tym samym nadaje twarzy łagodniejszy wyraz.
  7. Masaż twarzy poprawia transport składników aktywnych w głąb skóry. Dzięki rozgrzaniu skóry i zwiększeniu przepływu krwi, substancje aktywne zastosowane w trakcie lub bezpośrednio po masażu mają ułatwione przenikanie do głębszych warstw skóry.

Czy masaż twarzy w domu ma sens?

Tak! Oczywiście, że przyjemnie jest położyć się na fotelu kosmetycznym i oddać w ręce doświadczonego specjalisty. Nie zawsze jednak mamy na to czas i możliwości. Tymczasem, by masaż twarzy przynosił pożądane efekty, musi być wykonywany regularnie. Dlatego jak najszybciej włącz ten element do swoich rytuałów pielęgnacyjnych. Niektóre masaże możesz wykonywać codziennie, inne, bardziej intensywne będą wymagały kilku dni przerwy.

Jakie masaże twarzy mogę wykonywać w domu?

Możesz nauczyć się technik masażu klasycznego: głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania i wibracji. W podstawowej wersji nie są trudne do samodzielnego wykonania, a taki masaż możesz wykonywać nawet codziennie. Poproś swoją kosmetyczkę o instruktaż lub przejrzyj zasoby Internetu. Bardzo ważne jest, by ruchy masażu wykonywać zgodnie z przebiegiem mięśni i nie rozciągać nadmiernie skóry.

Kiedy opanujesz ruchy podstawowe, możesz pokusić się o wprowadzenie bardziej intensywnych technik, znanych np. z masażu Kobido czy Quiro. Tego rodzaju masaże wykonuj rzadziej, wystarczy 1-2 razy w tygodniu, by szybko zauważyć zmianę w wyglądzie skóry.

Manualne masaże twarzy możesz wykonać przy użyciu olejków, ale warto połączyć je z aplikacją nawilżającej lub odżywczej maseczki. W tym celu świetnie sprawdzi się maska RESTORE, z witaminami, wyciągiem z alg i masłem mango, której cudowny, owocowy zapach dostarczy Ci dodatkowej porcji relaksu.


roller-do-masazu-twarzy

Masaż twarzy rollerem z kwarcu

To jedna z prostszych i przynoszących szybkie efekty metod. Do jej wykonania będziesz potrzebować specjalnego masażera z rolkami z kamieni półszlachetnych, np. różowego kwarcu. Masaż ten jest niezwykle przyjemny. Wykonywany z samego rana pozwala szybko pozbyć się obrzęków, a wieczorem relaksuje i odpręża mięśnie. Jakich efektów możesz się spodziewać?

  • Zmniejszenia opuchlizny pod oczami
  • Poprawy mikrokrążenia
  • Eliminacji toksyn ze skóry
  • Wygładzenia skóry
  • Zmniejszenia widoczności zmarszczek
  • Delikatnego zwężenia porów
  • Podniesienia owalu twarzy
  • Ujędrnienia

Jak wykonać masaż rollerem?

Taki masaż możesz wykonywać codziennie, poświęcając na niego dosłownie 5 minut.

  1. Oczyść twarz tak jak lubisz i dokładnie osusz.
  2. Zastosuj odrobinę ulubionego serum olejkowego. Do masażu świetnie sprawdzi się olejek z kwasami omega REMEDY OMEGA – COMPLEX TREATMENT OIL. Pamiętaj, by nie przesadzać z ilością. Olejek ma dawać jedynie delikatny poślizg.
  3. Rozgrzej skórę ruchami głaskania i delikatnego oklepywania.
  4. Prowadź roller partiami, od szyi w górę. Pracuj zgodnie z przebiegiem mięśni, przesuwaj rolkę od środka twarzy na boki, delikatnie ją dociskając. Powtórz ruch na każdej partii twarzy 3-4 razy. Po skończonym masażu nałóż ulubiony krem.

Jakie są przeciwwskazania do masażu twarzy w domu?

Jak przy każdym masażu, tak i przy zabiegach domowych trzeba pamiętać o przeciwwskazaniach. Zrezygnuj z wykonywania masażu, jeśli:

  • masz gorączkę, jesteś przeziębiona,
  • stosujesz maści z antybiotykami,
  • masz opryszczkę,
  • na Twojej skórze widoczne są stany zapalne,
  • jesteś świeżo po wyrwaniu zęba,
  • w ostatnim tygodniu poddawałaś się zabiegom medycyny estetycznej.

Jak widzisz, masaż twarzy w domowym zaciszu to zabieg nie tylko przyjemny, ale też przynoszący skórze mnóstwo korzyści. Z łatwością nauczysz się go wykonywać. Wystarczy odrobina systematyczności, by szybko cieszyć się efektami, których nie zapewni jedynie stosowanie kosmetyków.

Powiązane produkty