Jak pielęgnować cerę naczyniową?

Pamiętasz, jak mówiono Ci, że rumieńce to oznaka zdrowia? Niestety nie zawsze. Uporczywy rumień na Twojej twarzy, czerwienienie się pod wpływem różnych bodźców to niektóre oznaki cery naczyniowej. Jak dbać o skórę, jeśli przypadł Ci w udziale właśnie taki jej rodzaj? Podpowiadamy, jak radzić sobie z cerą naczynkową, zapewnić jej właściwą pielęgnację i komfort.

Skąd się bierze cera naczynkowa?

Zacznijmy od tego, że naczyniowość może być cechą każdego rodzaju cery. Co prawda najczęściej dotyczy skór delikatnych, suchych i dojrzałych, ale coraz częściej zdarza się, że obserwują ją u siebie posiadaczki cer mieszanych i tłustych. Jej główną przyczyną są geny. Jeśli więc Twoja mama czy babcia mają ten problem możesz przypuszczać, że dotknie on również Ciebie. Cera naczynkowa to nic innego jak bardzo płytko ułożone i często trwale rozszerzone naczynia włosowate skóry. Na tyle płytko, że prześwitują przez naskórek, tworząc tzw. pajączki, czyli teleangiektazje. Dlaczego i jednych osób naczynia rozszerzają się tak mocno a u innych nie? O tym decydują nasze geny. To one powodują, że ściany naczyń stają się kruche, mało elastyczne i nie wytrzymują ciśnienia krwi.


Cera naczyniowa a trądzik różowaty

Być może obawiasz się, że mając skórę naczyniową zachorujesz na trądzik różowaty. Rzeczywiście, choroba ta często powstaje na podłożu takiej cery. Pamiętaj jednak, że nie każda posiadaczka skóry naczyniowej jest skazana na rozwój trądziku. Oprócz samej naczyniowości muszą wystąpić również inne przyczyny, związane m.in. z układem hormonalnym. Oczywiście skórę należy obserwować i reagować na wszelkie zaostrzenia stanu. Zazwyczaj jednak cera naczyniowa to po prostu widoczne naczynka i tendencja do zaczerwieniania się.


Tego nie lubi Twoja cera

Cerę naczyniową traktujemy zawsze jak skórę wrażliwą. Niezależnie od tego, czy jest jednocześnie sucha czy tłusta w pielęgnacji stawiamy na delikatność, łagodzenie, nawilżanie i wzmacnianie. Są także rzeczy, których bezwzględnie należy unikać. Cera naczyniowa nie lubi:

  • Rozgrzewania - unikaj sauny, gorących kąpieli, zabiegów z parą.
  • Promieni UV – kąpiele słoneczne czy solarium nie wyjdą jej na zdrowie.
  • Gwałtownych zmian temperatury – będzie reagowała silnym zaczerwienieniem.
  • Kosmetyków, które ciężko się zmywa, np. makijażu wodoodpornego.
  • Kosmetyków na bazie alkoholu, które rozszerzają ściany naczyń krwionośnych.
  • Kosmetyków silnie złuszczających, zwłaszcza peelingów ziarnistych i mocnych kwasów.

Warto też wspomnieć, że skóra naczyniowa źle reaguje na ostre i gorące potrawy, leki rozszerzające naczynia, sytuacje stresowe i zaburzenia gospodarki hormonalnej. Będzie reagowała rozgrzaniem i zaczerwienieniem.


Jak mam dbać o cerę naczynkową?

Jak już wspomnieliśmy tego typu cerę traktujemy w sposób bardzo delikatny. Zapomnij o silnych preparatach oczyszczających czy złuszczających.


benclean
cpr
hydrate

1. Do mycia stosuj łagodne mleczka, żele lub pianki zawierające składniki kojące, które hamują zaczerwienienia. My rekomendujemy BENEFIT CLEAN GENTLE CLEANSER, delikatny żel z wzmacniającym skórę amarantusem, łagodzącym podrażnienia glukonolaktonem i kwasem glukuronowym, który zapobiega podrażnieniom i stanom alergicznym. Żel służy zarówno do demakijażu twarzy jak i oczu.

2. Po umyciu nałóż serum bogate w antyoksydanty. Ochroni Twoją cerę przed działaniem wolnych rodników i dostarczy składników regenerujących. Nasza propozycja to C.P.R. SKIN RECOVERY SERUM. To kosmetyk o wybitnych właściwościach łagodzących i regenerujących. Znajdziesz w nim wąkrotkę azjatycką, która uszczelnia naczynia włosowate, wspomaga regeneracje i zmniejsza towarzyszące naczynkom obrzęki. Jest bogate w składniki antyoksydacyjne, m.in. różeniec górski i ekstrakt z arbuza. Zawiera również substancję, która reguluje poziom kortyzolu w skórze, dzięki czemu zapobiega przedwczesnemu starzeniu i stanom zapalnym.

3. Na koniec nałóż krem nawilżający HYDRATE+. To preparat wielozadaniowy, który nie tylko doskonale nawilża, ale jest również bogaty w składniki łagodzące i przeciwrodnikowe. Znajdziesz tu m.in. niezwykle cenną astaksantynę, która zapobiega uszkodzeniu struktur komórek skóry, działający ochronnie beta-glukan, wzmacniający barierę naskórkową skwalan, czy bogaty w kwasy omega olejek z drzewa różanego. Dodatkowo krem posiada lekki filtr, dzięki czemu Twoja skóra będzie miała dodatkową ochronę.


witc

W codziennej pielęgnacji możesz sięgać po witaminę C. To składnik, który wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, chroni przed wolnymi rodnikami i wyrównuje koloryt cery. Dobierając kosmetyki dla siebie uwzględnij także inne potrzeby swojej cery. Jeśli jest sucha stosuj dodatkowe odżywianie, cerę tłustą normalizuj i dbaj o jej mikrobiom. Skorzystaj z naszych propozycji pielęgnacyjnych lub zadzwoń do nas, pomożemy Ci ułożyć pielęgnację zgodnie z potrzebami Twojej skóry.

Powiązane produkty