Peeling skóry głowy – moda czy potrzeba?

Czy wiesz, że peelingi można, a nawet trzeba stosować również na skórę głowy? Być może czytałeś już o tym, ale całkiem możliwe, że będzie to dla Ciebie odkrycie. Peeling kojarzy nam się z pielęgnacją twarzy, ewentualnie ciała. Tymczasem skóra głowy również potrzebuje wsparcia. Jej regularne oczyszczanie i złuszczanie martwego naskórka sprawią m.in., że włosy będą się mniej przetłuszczać i znacznie zmniejszy się problem łupieżu.


Dlaczego oczyszczamy skórę głowy?

Skóra głowy to aż 3% ludzkiego ciała. Jest bardzo bogata w mieszki włosowe, mamy ich tu nawet do 300 na 1 cm2. Dla porównania np. na ramionach jest ich ok 15 na cm. To spora różnica prawda? Mieszki połączone są z gruczołami łojowymi, które produkują sebum. Jego rolą jest ochrona skóry i włosów przed wysychaniem. Mikrobiom skóry głowy jest bardzo bogaty. Zasiedlają go różne drobnoustroje, przede wszystkim grzyby z rodzaju Malassezia. Kiedy jest w równowadze, skóra jest zdrowa. Niestety zaburza go wiele czynników i wtedy pojawiają się problemy: łojotok, łupież, wrażliwość, nadmierna suchość czy świąd. Oczyszczanie skóry głowy pozwala pozbyć się nagromadzonych resztek naskórka, odblokować mieszki włosowe i zwiększyć przenikanie składników aktywnych.


Kto powinien stosować peeling?

Każdy. Skórę głowy należy regularnie złuszczać również profilaktycznie. Peeling trychologiczny warto włączyć do swojej pielęgnacyjnej rutyny, by cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami. Sięgnij po niego, zwłaszcza jeśli stosujesz środki do stylizacji czy suche szampony. Pozostawiają one na Twojej skórze osad trudny do zmycia codziennym szamponem. To samo dotyczy nakładania na skalp olejów czy innych preparatów. Od czasu do czasu trzeba po prostu pomóc skórze złapać oddech. Stosuj peeling do skóry głowy, jeśli borykasz się z łupieżem, Twoja skóra jest bardzo sucha lub odwrotnie – mocno się przetłuszcza.


Co daje peeling skóry głowy?

  • Oczyszcza skórę z osadów środowiskowych
  • Usuwa resztki produktów do stylizacji
  • Udrażnia gruczoły łojowe
  • Zmniejsza łupież
  • Pobudza ukrwienie skóry
  • Wspiera walkę z wypadaniem włosów
  • Pomaga zmniejszyć stan zapalny
  • Ułatwia przenikanie składników aktywnych w głąb naskórka

Jak często stosować peeling?

Na zabieg oczyszczania skóry głowy możesz wybrać się do gabinetu trychologicznego lub fryzjerskiego. Możesz go również przeprowadzić we własnym domu wybierając odpowiedni produkt. Do wyboru masz peelingi drobnoziarniste i enzymatyczne. My polecamy zwłaszcza te drugie. Są łagodniejsze dla skóry, nałożysz i spłuczesz je bez problemu. Jeśli Twoja skóra jest w doskonałej kondycji stosuj peeling raz na dwa tygodnie. Jeśli pojawia się łupież, skóra się przetłuszcza czy swędzi wykonaj zabieg co tydzień.


fortify

Peeling FORTIFY to preparat, który traktuje Twoją skórę z najwyższą delikatnością. Dzięki temu możesz zastosować go niezależnie od jej typu. Znajdziesz w nim pochodzące z dyni enzymy, które rozpuszczą martwy naskórek i dostarczą Twojej skórze niezbędnych witamin. Olejki eteryczne z mięty i kminku ukoją nawet najbardziej podrażnioną skórę, złagodzą świąd i dadzą Ci uczucie świeżości. Substancje takie jak trehaloza i mocznik przywrócą Twojej skórze nawilżenie, a probiotyk zadba o jej mikrobiom. Skład dopełniają antyoksydanty, które chronią Twój skalp i włosy przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego.

Peeling nakładaj na suchą skórę i wmasuj go opuszkami palców. Zaczekaj około 5 minut i dokładnie spłucz. Teraz umyj włosy odpowiednim szamponem i jeśli trzeba nałóż odżywkę.


Zdrowie włosów zaczyna się od zdrowej skóry. Obok właściwego odżywiania i wypoczynku ważna jest dla nich również prawidłowa pielęgnacja. Regularne stosowanie peelingu dotleni Twoją skórę i pobudzi krążenie. W ten sposób wzmocnisz cebulki i dostarczysz im składników odżywczych, a Twoje włosy odzyskają blask i witalność.

Powiązane produkty