Cosmedix Blog

Trądzik dorosłych – czy da się z nim wygrać?

Trądzik to problem nie tylko nastolatków. Coraz częściej diagnozowany jest u osób po trzydziestym roku życia, które wcześniej nie zgłaszały dolegliwości skórnych. Pojawia się nagle i ma dość ostry przebieg. Jego terapia jest często długotrwała i mało skuteczna. Dlaczego? Bo istnieje wiele powodów, które mogą spowodować wystąpienie trądziku u osób dorosłych.

label
perm_identity
remove_red_eye 38 odsłony

Gdy swędzi i piecze – o pielęgnacji cery wrażliwej

Twoja skóra nie lubi kosmetyków. Właściwie masz wrażenie, że nie lubi niczego. Cokolwiek na nią nie nałożysz czerwieni się, piecze, masz uczucie, że jest ściągnięta i zaraz pęknie. Tak samo reaguje, gdy na zewnątrz robi się zimno…albo ciepło. Powoli tracisz nadzieję, że dasz radę ją oswoić? Wygląda na to, że jesteś posiadaczką cery wrażliwej.

label
perm_identity
remove_red_eye 59 odsłony

Pamiątka z wakacji – przebarwienia posłoneczne

Lato się kończy, a Ty z nostalgią myślisz o minionych wakacjach. Ze wspaniałego urlopu nad morzem przywiozłaś kilka pamiątek, zostały tylko wspomnienia. Czy na pewno? Przyglądasz się swojemu odbiciu w lustrze i ze zdziwieniem zauważasz, że na kości policzkowej pojawiła się brunatna plama.

label
perm_identity
remove_red_eye 85 odsłony

Czy można zatrzymać czas? O pielęgnacji cery dojrzałej

Jaki obraz masz przed oczami słysząc określenie cera dojrzała? Większość z nas wyobraża sobie siateczkę zmarszczek i wiotką skórę charakterystyczną dla osób w zaawansowanym wieku. Tymczasem – uwaga – skóra zaczyna się starzeć już po 25 roku życia! Tak, dobrze widzisz. 25 lat to właśnie wiek, kiedy w Twojej skórze zaczynają zachodzić pierwsze zmiany związane z upływem czasu.

label
perm_identity
remove_red_eye 92 odsłony

Jak pielęgnować cerę naczyniową?

Pamiętasz, jak mówiono Ci, że rumieńce to oznaka zdrowia? Niestety nie zawsze. Uporczywy rumień na Twojej twarzy, czerwienienie się pod wpływem różnych bodźców to niektóre oznaki cery naczyniowej. Jak dbać o skórę, jeśli przypadł Ci w udziale właśnie taki jej rodzaj? Podpowiadamy, jak radzić sobie z cerą naczyniową, zapewnić jej właściwą pielęgnację i komfort.

label
perm_identity
remove_red_eye 96 odsłony

Odżywiaj i nawilżaj, czyli oswajamy cerę suchą

Twoja cera jest raczej delikatna a po kontakcie z wodą dosłownie woła o krem? Masz wrażenie, że nieustannie jest napięta i chłonie kosmetyki jak gąbka Najprawdopodobniej masz cerę suchą. W jaki sposób o nią dbać i o czym pamiętać? Czytaj dalej by poznać jej potrzeby.

label
perm_identity
remove_red_eye 109 odsłony

Cera tłusta – jak sobie z nią poradzić?

Wstajesz rano, a Twoja skóra błyszczy się. Pół godziny po umyciu to samo. Stosujesz kosmetyki matujące, próbujesz ograniczyć błyszczenie, ale czujesz, że to działa tylko na krótko. W dodatku na Twojej cerze co chwilę pojawiają się jakieś wypryski i zaskórniki. Spróbuj zrozumieć, czego potrzebuje tłusta cera i odpowiedzieć na jej potrzeby.

label
perm_identity
remove_red_eye 126 odsłony

Jak pielęgnować skórę latem?

Lato to najbardziej wyczekiwana przez większość z nas pora roku. Wiele czasu spędzamy wypoczywając na świeżym powietrzu. Nasza skóra jest więc narażona na wzmożoną ekspozycję na słońce i wiatr. To czas, kiedy mogą pojawić się niechciane przebarwienia, objawy fotostarzenia czy suchość. Jak zatem postępować, by zapewnić skórze właściwą ochronę?

label
perm_identity
remove_red_eye 137 odsłony

Kwas hialuronowy w kosmetykach. Jakie korzyści przynosi skórze?

Kwas hialuronowy to jeden z najbardziej popularnych składników aktywnych, wykorzystywany na szeroką skalę w kosmetologii i medycynie estetycznej. Ze względu na swoje właściwości wiązania wody wykazuje silne działanie nawilżające i ujędrniające.

label
perm_identity
remove_red_eye 164 odsłony