Cosmedix Blog

Jak promieniowanie UV wpływa na naszą skórę?

Promienie słoneczne wywierają na nas pozytywny wpływ, poprawiają samopoczucie, uczestniczą w syntezie witaminy D3 i zapewniają piękną opaleniznę. Ale, uwaga! Promieniowanie UV ma również ciemne strony, których konsekwencją jest przyspieszone starzenie.  Opowiemy Wam o nich i podpowiemy, co zrobić, by uchronić się przed niekorzystnym działaniem słońca.

label
perm_identity
remove_red_eye 70 odsłony

Skinimalizm – moda czy droga świadomej pielęgnacji?

Robisz wszystko tak, jak czytałaś, że trzeba. Krok po kroku, produkt po produkcie. Twoja pielęgnacyjna rutyna zawiera wszystko, co powinno działać. Więc dlaczego nie działa, a nawet jest gorzej? Czy Ty też to znasz?

label
perm_identity
remove_red_eye 372 odsłony

Technologia retinolu

Retinoidy niosą za sobą ogromne korzyści w walce o zdrowy i młody wygląd skóry. Stosowane prawidłowo i we właściwym systemie podawania są prawdziwie transformującym składnikiem, który pomaga ujędrnić, wygładzić skórę oraz zmniejszyć wygląd drobnych linii i zmarszczek. 

label
perm_identity
remove_red_eye 4494 odsłony

Czym jest chiralność?

Każdy żywy organizm jest zbudowany tzw. z chiralnych „cegiełek”. Takimi chiralnymi związkami są np. aminokwasy, hydroksykwasy węglowodory, kwasy rybonukleinowe, jak również białka, cukry czy tłuszcze. Nasze własne DNA jest chiralne, podobnie jak hormony, enzymy i strukturalne składniki tkanki, krwi, włosów i skóry.

label
perm_identity
remove_red_eye 7165 odsłony