Pielęgnacja

Cera mieszana - kosmetyczne wyzwanie

Czy masz wrażenie, że Twoja cera w niektórych obszarach jest błyszcząca i jakby tłusta, a w innych sucha i ściągnięta? Masz problem z jej pielęgnacją i ciężko Ci dobrać kosmetyki? Tak właśnie zachowuje się cera mieszana, która stawia przed Tobą spore pielęgnacyjne wyzwania. Dziś podzielimy się z Tobą kluczowymi informacjami na temat tego typu cery. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą uda Ci się zrozumieć jej potrzeby i przywrócić potrzebną równowagę.

label
perm_identity
remove_red_eye 101 odsłony

Wiosenna pielęgnacja skóry - jak zadbać o cerę?

Wiosna to pora, kiedy wszystko wokół budzi się z zimowego snu. To czas odnowy i ożywienia nie tylko w przyrodzie, ale także w pielęgnacji. Zmiana sezonów to idealny moment, by zrewidować nasze kosmetyczne nawyki i dostosować je do nowych warunków. Zima ze swoimi niskimi temperaturami, ostrym wiatrem i ogrzewaniem w pomieszczeniach, często pozostawia po sobie ślady w postaci przesuszonej, pozbawionej blasku i podrażnionej skóry. Właśnie dlatego wiosenna pielęgnacja powinna skupiać się na odżywieniu, regeneracji i przygotowaniu cery do cieplejszych miesięcy, które niosą ze sobą zupełnie inne wyzwania.

label
perm_identity
remove_red_eye 126 odsłony

Olejek z drzewa herbacianego - piękna skóra z natury

Olejek z drzewa herbacianego to jedna z tych substancji, które cieszą się ogromną popularnością jako alternatywy dla składników pozyskiwanych syntetycznie. Ceniony przede wszystkim ze względu na silne działanie antyseptyczne, stał się niezbędnym składnikiem wielu kosmetyków do pielęgnacji skóry trądzikowej i problematycznej. Skąd pochodzi olejek z drzewa herbacianego, dlaczego jest tak skuteczny i jak bezpiecznie go stosować? Czytajcie dalej.

label
perm_identity
remove_red_eye 103 odsłony

Jak ujędrnić skórę twarzy?

Zmieniamy się. Mijające lata mają wpływ na cały nasz organizm, również na skórę. Z upływem czasu stopniowo traci ona jędrność i staje się mniej elastyczna. To proces naturalny, ale nie oznacza, że jesteśmy wobec tych zmian bezbronni. Wyposażeni w wiedzę i z odpowiednimi nawykami pielęgnacyjnymi możemy ujędrnić skórę twarzy i nie tylko. I choć wymaga to cierpliwości i samodyscypliny, efekty zdecydowanie są tego warte.

label
perm_identity
remove_red_eye 135 odsłony

Tonik do twarzy - potrzebny czy nie?

Wśród kosmetyków pielęgnacyjnych żaden inny produkt nie wzbudza tak wielu kontrowersji, jak tonik. Większość z nas nie do końca rozumie rolę toniku w codziennej pielęgnacji, a to powoduje, że nie wierzymy w sens jego stosowania. Dziś tonik nie jest produktem niezbędnym, nie znaczy to jednak, że nie warto go stosować. Skąd wzięły się toniki, czym są i jakie korzyści dają naszej skórze? Zapraszamy do zagłębienia się w świat tych nieco tajemniczych produktów.

label
perm_identity
remove_red_eye 229 odsłony

Nie tylko peptydy miedziowe – o pielęgnacji z peptydami

Peptydy stały się prawdziwymi bohaterami w kosmetycznym świecie. Trudno dziś znaleźć użytkownika kosmetyków, który nie słyszał o tych cudownie działających cząsteczkach. Peptydy, ze swoją unikalną zdolnością do naprawy, odnowy i ochrony skóry, stały się jednym z najgorętszych tematów w branży beauty. I choć bez wątpienia największą popularnością cieszy się peptyd miedziowy, my chcemy pokazać Wam dziś inne, które z całą pewnością zasługują na uwagę. Czym dokładnie są peptydy i jak możemy wybrać najlepsze produkty, aby sprostać naszym indywidualnym potrzebom pielęgnacyjnym? W tym artykule przedstawimy Ci składniki, z którymi bez wątpienia warto się zaprzyjaźnić.

label
perm_identity
remove_red_eye 328 odsłony

Jak zwiększyć przenikanie składników aktywnych?

Na skuteczność kosmetyków wpływają dobrze dobrane składniki aktywne. Co do tego nie mamy wątpliwości. Czy jednak w każdym przypadku możliwe jest ich przenikanie w głąb skóry? A może nie wszystkie powinny tam docierać? Dziś odpowiemy na te pytania i zdradzimy Wam, czym są systemy nośnikowe w kosmetyce i dlaczego warto sięgać po preparaty, które je zawierają.

label
perm_identity
remove_red_eye 191 odsłony

Pielęgnacja cery męskiej

Podejście do pielęgnacji cery męskiej w ostatnich latach uległo diametralnej zmianie. Nikogo nie dziwi już fakt, że panowie decydują się dbać o wygląd i przeciwdziałać objawom starzenia. Mężczyźni są też coraz częściej klientami salonów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Od tradycyjnego myślenia, które ograniczało dbanie o skórę jedynie do bardzo podstawowych kroków, przeszliśmy do szeroko zakrojonego podejścia, które promuje regularność, dopasowanie i troskę o potrzeby indywidualnej skóry. Z dzisiejszego artykuły dowiesz się, jakie potrzeby ma cera męska i jak zaplanować dla niej prawidłową pielęgnację.

label
perm_identity
remove_red_eye 97 odsłony

Jak pielęgnować usta (nie tylko) zimą?

Czy zdarza Ci się, że zimą Twoje usta są spierzchnięte i niemal błagają o dawkę nawilżenia? Zimowe chłody i suche powietrze są bezlitosne dla delikatnej skóry. Łuszczący się, suchy naskórek, skóra pękająca przy każdej próbie uśmiechu, uczucie pieczenia i ogromny dyskomfort sprawiają, że poszukujemy skutecznych rozwiązań. Pielęgnacja skóry zimą może być sporym wyzwaniem, dlatego dziś przyjrzymy się temu tematowi i pomożemy Wam zadbać o te wrażliwe obszary.

label
perm_identity
remove_red_eye 207 odsłony