Pielęgnacja

Jak pielęgnować skórę po zimie? 5 kroków do pięknej cery.

Zima się kończy i tęsknie spoglądamy zza okna w oczekiwaniu wiosny. Nasza skóra również pragnie słońca. Nim to jednak nastąpi, trzeba zregenerować ją po zimie. Wiosenną pielęgnację warto zacząć już teraz, zwłaszcza że okres zimowy daje się cerze mocno we znaki. Co zrobić, żeby obudzić skórę z zimowego snu, przywrócić jej witalność i blask? Czytaj dalej.

label
perm_identity
remove_red_eye 136 odsłony

Jak pielęgnować skórę po zabiegach medycyny estetycznej?

Zdecydowałaś się na zabieg estetyczny i zależy Ci, by efekty utrzymały się jak najdłużej. W tym celu ważna jest odpowiednia pielęgnacja i przestrzeganie zaleceń. Niezależnie od tego czy miałaś wykonany botoks, czy laseroterapię Twoja skóra potrzebuje regeneracji. Jak powinna wyglądać pielęgnacja po zabiegach? O tym, co warto stosować, a czego lepiej unikać dowiesz się z naszego artykułu.

label
perm_identity
remove_red_eye 134 odsłony

Jak pielęgnować skórę w niedoczynności tarczycy?

Niedoczynność tarczycy dotyka nawet 1/8 kobiet w Polsce. A trzeba podkreślić, że nie jest to problem tylko pań. Choroba ma wiele objawów, które dotyczą również skóry, włosów i paznokci. Bardzo często zmiany w obszarze skóry są pierwszym sygnałem tego, że coś niepokojącego dzieję się z organizmem. Niestety, równie często przypisujemy je zupełnie innym przyczynom. W jaki sposób niedoczynność tarczycy wpływa na naszą skórę i dlaczego tak ważna jest przemyślana pielęgnacja?

label
perm_identity
remove_red_eye 142 odsłony

Starzenie cyfrowe, czyli szkodliwe światło niebieskie

Digital aging, czyli cyfrowe starzenie to zjawisko spowodowane działaniem promieniowania niebieskiego HEV. To część naturalnego promieniowania słonecznego. Częściej jednak mamy z nim kontakt poprzez urządzenia elektroniczne: smartfony, tablety, ekrany telewizorów. Czy rzeczywiście jest aż tak szkodliwe?

label
perm_identity
remove_red_eye 192 odsłony

Jak pielęgnować skórę trądzikową w ciąży?

Okres dojrzewania masz już za sobą i za chwilę zostaniesz mamą. Nastrój jednak psują ci pojawiające się zaskórniki i krostki. Trądzik w ciąży dotyczy wielu kobiet. Dlaczego? Bo w Twoim organizmie w szybkim tempie zachodzi wiele zmian, nie tylko hormonalnych, na które reaguje Twoja skóra. Wypryski mogą pojawić się na twarzy, plecach czy dekolcie. Czy w tym okresie można bezpiecznie stosować kosmetyki przeciwtrądzikowe?

label
perm_identity
remove_red_eye 201 odsłony

Peeling skóry głowy – moda czy potrzeba?

Czy wiesz, że peelingi można, a nawet trzeba stosować również na skórę głowy? Być może czytałeś już o tym, ale całkiem możliwe, że będzie to dla Ciebie odkrycie. Peeling kojarzy nam się z pielęgnacją twarzy, ewentualnie ciała. Tymczasem skóra głowy również potrzebuje wsparcia. Jej regularne oczyszczanie i złuszczanie martwego naskórka sprawią m.in., że włosy będą się mniej przetłuszczać i znacznie zmniejszy się problem łupieżu.

label
perm_identity
remove_red_eye 177 odsłony

Jak pielęgnować skórę zimą – 6 kroków

Skóra nie lubi zimy. Niskie temperatury, wiatr, wszędobylski smog dają się jej mocno we znaki. Gorące i suche powietrze z ogrzewanych pomieszczeniach, gwałtowne zmiany temperatury dodatkowo wysuszają i obciążają zimą naszą skórę. Odczuwają to szczególnie cery wrażliwe, suche i skłonne do podrażnień, ale w tym okresie każda skórą potrzebuje dodatkowej uwagi.

label
perm_identity
remove_red_eye 222 odsłony

Czy da się zapobiec zmarszczkom?

Niektórzy uważają, że dodają nam uroku i charakteru. Inni zrobią wszystko, żeby im zapobiec. Czasem pojawiają się już u bardzo młodych osób. Są też tacy, których skóra przez wiele lat jest od nich wolna. Zmarszczki – dlaczego powstają i czy można temu przeciwdziałać?

label
perm_identity
remove_red_eye 429 odsłony

Pielęgnacja skóry wokół oczu

Czy wiesz, że skóra wokół oczu starzeje się szybciej niż reszta twarzy? Jest bardzo delikatna i wymaga nieco innej pielęgnacji. Bliskość oka sprawia, że musimy z dużą ostrożnością stosować substancje aktywne. Zaniedbana skóra po oczami szybko pokryje się siateczką zmarszczek, a nam samym doda lat.

label
perm_identity
remove_red_eye 268 odsłony