Pielęgnacja

Jak pielęgnować skórę po lecie? Przywracamy równowagę.

Letnie dni pełne słońca, kąpiele w morzu czy basenie, długie spacery po plaży – to dziś wspomnienia z udanych wakacji. Jednak skóra naszej twarzy, narażona na działanie promieni UV, wiatru, soli morskiej i innych czynników, często potrzebuje po lecie szczególnej troski. Dziś podpowiemy Wam, jak zadbać o pielęgnację cery, by przywrócić jej zdrowie i prawidłową kondycję. Przedstawimy rozwiązania, które pomogą w regeneracji skóry i przygotowaniu jej na nadchodzącą jesień.

label
perm_identity
remove_red_eye 23 odsłony

Skin Flooding - dobry nawyk czy chwilowa moda?

Czy wiesz, że Twoja skóra może być odwodniona niezależnie od tego, jaki masz typ cery? Na odwodnienie skóry wpływ ma wiele czynników, na szczęście najczęściej jest to stan przejściowy. Kiedy jednak się pojawia, szukamy sposobów, by skórę nawilżyć. Jednym ze skutecznych rozwiązań ma być skin flooding. To trend, który podbił serca użytkowników Tik Toka i stał się gorącym tematem ostatnich miesięcy na portalach branżowych. Czy skin flooding to naprawdę rewolucja? I w jaki sposób nawilżać skórę, by faktycznie mieć z tego korzyści?

label
perm_identity
remove_red_eye 67 odsłony

Jak zacząć stosować retinol?

Powoli zaczynamy już myśleć o jesieni, a wraz z nią nadchodzi sezon na intensywniejszą pielęgnację. Składnikiem, po który chętnie sięgamy o tej porze jest retinol. I słusznie, bo jego skuteczność przeciwstarzeniową udowodniło niejedno badanie. Jak jednak włączyć go do pielęgnacji, by nie wywołać podrażnień i innych efektów ubocznych? Dziś opowiemy Wam o tym, jak zacząć stosować retinol efektywnie i bezpiecznie.

label
perm_identity
remove_red_eye 72 odsłony

Skąd się biorą przebarwienia i jak im przeciwdziałać?

Lato się kończy. Powoli dni stają się coraz krótsze i słońca też jakby mniej. Wracając z wakacji, zabieramy ze sobą wiele wspomnień i… niechciane pamiątki. Raz czy dwa zdarzyło się, że zapomnieliśmy filtru na plaży. Kto by o tym pamiętał po wyjściu z wody prawda? Tymczasem przebarwienia mogą niestety skutecznie zepsuć nam nastrój, a walka z nimi wymaga dużej cierpliwości i samodyscypliny. Dziś piszemy o tym, skąd się biorą przebarwienia i czy istnieją skuteczne sposoby na ich pozbycie się.

label
perm_identity
remove_red_eye 99 odsłony

Skóra w podróży – jak zadbać o jej kondycję?

Latem chętnie podróżujemy. Poznajemy nowe miejsca, kraje, czasem nawet zmieniamy kontynenty. To pasjonujące i niezwykle rozwijające zajęcie sprawia jednak, że nasza skóra staje w obliczu nowych wyzwań. Zmiany temperatur, wilgotności powietrza, suche powietrze w samolotach, różnice czasowe i zwyczajne zmęczenie mocno wpływają na jej kondycję. Dlatego właśnie przemyślana pielęgnacja skóry w podróży jest tak istotna. Dziś podpowiemy Wam, w jaki sposób dbać o cerę, kiedy jesteśmy w trasie, by utrzymać ją w dobrej formie niezależnie od warunków podróży.

label
perm_identity
remove_red_eye 169 odsłony

Czynniki wzrostu – jak działają i kiedy je stosować?

Starzenia skóry nie da się powstrzymać, mimo że nauka nieustannie szuka rozwiązań. Dzięki badaniom istnieją jednak rozwiązania, które mogą ten proces spowolnić. Należą do nich między innymi czynniki wzrostu. Choć tworzone w laboratoriach, naśladują składniki naturalnie obecne w organizmie. Czynniki wzrostu zrewolucjonizowały medycynę estetyczną, a od jakiegoś czasu zajmują ważne miejsce również w kosmetologii.

label
perm_identity
remove_red_eye 367 odsłony

Odmładzająca moc natury – kosmetyczne właściwości aloesu

W starożytności nazywany był „rośliną nieśmiertelności”. Jego kosmetyczne właściwości ceniła m.in. królowa Nefretete, która nacierała twarz sokiem wyciśniętym z rośliny, by nawilżyć skórę. Hipokrates zauważył, że przyspiesza gojenie ran i oparzeń. I choć starożytni nie wiedzieli zapewne, dlaczego aloes działa w taki sposób, to dziś również doceniamy te jego właściwości. Aloes w kosmetyce stosowany jest od bardzo dawna i cieszy się niesłabnącą popularnością.

label
perm_identity
remove_red_eye 172 odsłony

Podrażnienia skóry – skąd się biorą i jak im zapobiegać?

Podrażnienia skóry zdarzają się każdemu. Jeśli są częste, mogą powodować spory dyskomfort i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Choć niektórzy mają do nich większe predyspozycje, to jednak nie sposób całkowicie ich uniknąć. Dlaczego? Ponieważ istnieje szereg przyczyn, które mogą je powodować. Skóra to tarcza ochronna dla organizmu, narażona codziennie na szkodliwe czynniki. Jak złagodzić podrażnienia, ukoić skórę i przywrócić jej normalne funkcjonowanie? Zapraszamy do lektury.

label
perm_identity
remove_red_eye 161 odsłony

Skóra atopowa – czym jest i jak o nią dbać?

Skóra to nasza tarcza ochronna przed czynnikami środowiskowymi. Ma zatrzymywać m.in. zanieczyszczenia, drobnoustroje chorobotwórcze i alergeny. Czasem jednak ta zewnętrzna bariera zawodzi, a efektem jest świąd, suchość, łuszczenie. Tego rodzaju brak komfortu to często objawy atopowego zapalenia skóry. To dolegliwość, która dotyczy przeważnie dzieci, zdarza się jednak, że atopia trwa do wieku dorosłego. Ze względu na częstotliwość występowania atopia uznana została za jedną z chorób cywilizacyjnych.

label
perm_identity
remove_red_eye 232 odsłony