Serum

Serum do twarzy: rozjaśniające, nawilżające, przeciwzmarszczkowe

Serum do twarzy jest przeznaczone do stosowania przed kremem, a czasem zamiast niego, w zależności od specyfiki produktu i preferencji skóry. Dzięki łatwo przyswajalnej, lekkiej formule, składniki aktywne serum łatwiej i szybciej penetrują skórę niż w przypadku kremów. W przeciwieństwie do kremów, gdzie składniki aktywne są mieszaniną tłuszczów, w skład serum wchodzą zazwyczaj substancje czynne w stężeniu nawet kilkukrotnie większym niż w kremach.

Serum do twarzy może mieć wiele różnych zastosowań i celów. Może zawierać witaminy, antyoksydanty, kwasy, kolagen, kofeinę, retinol, niacynamid czy hydrolizowane białka. Dlatego też, w zależności od składników, może pomagać w rozjaśnianiu, nawilżaniu, łagodzeniu stanów zapalnych, redukcji zmarszczek, a także w oczyszczaniu i regulacji wydzielania sebum.

Przy wyborze serum warto kierować się przede wszystkim rodzajem skóry, a także problemami, z którymi chcemy sobie poradzić. Warto zwrócić uwagę na zawartość składników aktywnych, ich stężenie oraz na możliwość ich kombinacji z innymi produktami do pielęgnacji skóry.

Zobacz również:  Boostery, Kremy do twarzy

Serum Jest 27 produktów.

Aktywne filtry