Składniki aktywne

Jak działają olejki eteryczne w kosmetykach?

Ostatnio pisaliśmy Wam o składnikach roślinnych w naszych kosmetykach. Dziś przeczytacie o olejkach eterycznych. To niezwykle aktywne substancje, które nie tylko nadają preparatom niepowtarzalny zapach, ale przede wszystkim oddziałują na różne potrzeby skóry. Aromaterapia w kosmetyce wzmacnia działanie preparatów. Olejki eteryczne dodawane do kosmetyków zwiększają ich skuteczność, a jednocześnie poprawiają samopoczucie.

label
perm_identity
remove_red_eye 57 odsłony

Ekstrakty roślinne w kosmetyce – jak wpływają na skórę?

Mówi się, że natura ma lek na każdą dolegliwość. Nie dziwi więc, że kosmetyka od początku swojego istnienia sięgała po składniki roślinne. Ich właściwości, poparte szerokimi badaniami, wykorzystuje też współczesna kosmetologia. W COSMEDIX wiemy, że rośliny potrafią ukoić stany zapalne, przeciwdziałać niedoskonałościom, doskonale nawilżać i odżywiać. Dlatego nasze kosmetyki zawierają czyste, roślinne ekstrakty, które wspierają funkcje skóry.

label
perm_identity
remove_red_eye 66 odsłony

Rola antyoksydantów w kosmetyce – czym są i jak działają?

Starzenie skóry to proces zależny od wielu czynników. Długi czas największe znaczenie przypisywano genom. Dziś jednak wiemy, że choć determinują one sposób, w jaki się starzejemy, to szybkość tego procesu zależna jest głównie od czynników zewnętrznych. To przede wszystkim one prowokują powstawanie wolnych rodników, które uszkadzają struktury naszej skóry.

label
perm_identity
remove_red_eye 107 odsłony

Nawilża silniej niż kwas hialuronowy – właściwości trehalozy

Spośród substancji nawilżających naszą skórę większość z nas jako pierwszy wymieni kwas hialuronowy. A czy wiesz, że istnieją składniki, które nawilżają znacznie skuteczniej, a przy tym zapewniają Twojej skórze dodatkowe korzyści? Takim składnikiem jest trehaloza.

label
perm_identity
remove_red_eye 129 odsłony

Kwas mlekowy w pielęgnacji twarzy

Jesień to idealna pora by do swojej pielęgnacji włączyć hydroksykwasy. Nasza skóra bywa po lecie przesuszona i szorstka, często się łuszczy. Zanim zdecydujemy się na mocniejsze peelingi w gabinecie warto sięgnąć po lekko złuszczające, a jednocześnie przywracające nawilżenie kosmetyki z kwasem mlekowym.

label
perm_identity
remove_red_eye 374 odsłony

Kwas hialuronowy w kosmetykach. Jakie korzyści przynosi skórze?

Kwas hialuronowy to jeden z najbardziej popularnych składników aktywnych, wykorzystywany na szeroką skalę w kosmetologii i medycynie estetycznej. Ze względu na swoje właściwości wiązania wody wykazuje silne działanie nawilżające i ujędrniające.

label
perm_identity
remove_red_eye 405 odsłony

Niacynamid – jak działa i dlaczego warto go stosować?

Niacynamid to składnik aktywny, który ma szerokie zastosowanie w kosmetologii. Zasługuje na uznanie ze względu na swoją wszechstronność w działaniu. Działa łagodząco, przeciwzapalnie, redukuje rumień, rozjaśnia przebarwienia i jest silnym antyoksydantem. Jak i po co go stosować? Wyjaśniamy w artykule.

label
perm_identity
remove_red_eye 583 odsłony

Peptydy w kosmetyce – jak działają na skórę?

Peptydy to skuteczne składniki przeciwstarzeniowe. Ich popularność w kosmetyce błyskawicznie wzrasta. Wykazują działanie przeciwzmarszczkowe, ujędrniające i regenerujące, dlatego najczęściej stosuje się peptydy w kosmetykach do cery dojrzałej.

label
perm_identity
remove_red_eye 486 odsłony

Bakuchiol - roślinna alternatywa dla retinolu

Bakuchiol podbija serca użytkowników. To stosunkowo nowy składnik na rynku dermokosmetyków, ale mimo to zyskał już sporą popularność. Jego działanie porównywane jest do działania retinolu.

label
perm_identity
remove_red_eye 568 odsłony