Złuszczanie

Peelingi i maski złuszczające

Peelingi do twarzy czy maski złuszczające, w tym enzymatyczne, zapewniają dogłębne oczyszczenie skóry, usuwając martwe komórki i pozostawiając skórę gładką i promienną. Złuszczanie jest także ważne dla utrzymania równowagi nawilżenia skóry. Martwy naskórek utrudnia wchłanianie składników nawilżających, przez co skóra może stać się sucha i popękana.

Regularne złuszczanie martwego naskórka przy pomocy peelingów lub masek enzymatycznych może poprawić teksturę skóry, zmniejszyć widoczność zmarszczek i przyspieszyć produkcję kolagenu, a przez to zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Stosowanie peelingu może również pomóc w walce z przebarwieniami i wypryskami, poprawiając kolor i równomierność skóry.

Warto jednak pamiętać, że złuszczanie skóry może być szkodliwe, jeżeli nie stosujemy odpowiednich kosmetyków lub robimy to zbyt często. Niedostosowanie odpowiedniego typu peelingu do naszego rodzaju skóry może zwiększyć ryzyko podrażnień i uszkodzeń skóry, co z kolei może prowadzić do stanów zapalnych. W przypadku niepewności dotyczącej rodzaju peelingu, który najlepiej pasuje do Twojej skóry, warto skonsultować się z nami przed zakupem.

Zobacz również:  Maski do twarzy

Złuszczanie Jest 14 produktów.

Aktywne filtry